UEFA Europa League 2011/2012
Sluttspill
Finale
2012-05-09 20:45 Atlético Madrid - Athletic Bilbao 3 - 0 [Vis kampfakta]

Semifinale
2012-04-26 21:05 Athletic Bilbao - Sporting Lisboa 3 - 1 4 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-04-26 21:05 Valencia - Atlético Madrid 0 - 1 2 - 5 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-04-19 21:05 Atlético Madrid - Valencia 4 - 2 [Vis kampfakta]
2012-04-19 21:05 Sporting Lisboa - Athletic Bilbao 2 - 1 [Vis kampfakta]

Kvartfinale
2012-04-05 21:05 Athletic Bilbao - Schalke 04 2 - 2 6 - 4 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-04-05 21:05 Hannover - Atlético Madrid 1 - 2 2 - 4 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-04-05 21:05 Metalist Kharkiv - Sporting Lisboa 1 - 1 2 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-04-05 21:05 Valencia - AZ Alkmaar 4 - 0 5 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-03-29 21:05 AZ Alkmaar - Valencia 2 - 1 [Vis kampfakta]
2012-03-29 21:05 Atlético Madrid - Hannover 2 - 1 [Vis kampfakta]
2012-03-29 21:05 Schalke 04 - Athletic Bilbao 2 - 4 [Vis kampfakta]
2012-03-29 21:05 Sporting Lisboa - Metalist Kharkiv 2 - 1 [Vis kampfakta]

1/8 finale
2012-03-15 19:00 Athletic Bilbao - Manchester United 2 - 1 5 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-03-15 19:00 Hannover - Standard Liège 4 - 0 6 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-03-15 19:00 PSV Eindhoven - Valencia 1 - 1 3 - 5 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-03-15 19:00 Udinese - AZ Alkmaar 2 - 1 2 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-03-15 21:05 Besiktas - Atlético Madrid 0 - 3 1 - 6 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-03-15 21:05 Manchester City - Sporting Lisboa 3 - 2 3 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-03-15 21:05 Olympiakos - Metalist Kharkiv 1 - 2 2 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-03-15 21:05 Schalke 04 - Twente 4 - 1 4 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-03-08 19:00 Atlético Madrid - Besiktas 3 - 1 [Vis kampfakta]
2012-03-08 19:00 Metalist Kharkiv - Olympiakos 0 - 1 [Vis kampfakta]
2012-03-08 19:00 Sporting Lisboa - Manchester City 1 - 0 [Vis kampfakta]
2012-03-08 19:00 Twente - Schalke 04 1 - 0 [Vis kampfakta]
2012-03-08 21:05 AZ Alkmaar - Udinese 2 - 0 [Vis kampfakta]
2012-03-08 21:05 Manchester United - Athletic Bilbao 2 - 3 [Vis kampfakta]
2012-03-08 21:05 Standard Liège - Hannover 2 - 2 [Vis kampfakta]
2012-03-08 21:05 Valencia - PSV Eindhoven 4 - 2 [Vis kampfakta]

Runde 1
2012-02-23 19:00 Athletic Bilbao - Lokomotiv Moskva 1 - 0 2 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 19:00 Club Brugge - Hannover 0 - 1 1 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 19:00 PAOK - Udinese 0 - 3 0 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 19:00 PSV Eindhoven - Trabzonspor 4 - 1 6 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 19:00 Standard Liège - Wisla Krakow 0 - 0 1 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 19:00 Twente - Steaua Bucuresti 1 - 0 2 - 0 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 19:00 Valencia - Stoke 1 - 0 2 - 0 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 21:05 Anderlecht - AZ Alkmaar 0 - 1 0 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 21:05 Atlético Madrid - Lazio 1 - 0 4 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 21:05 Besiktas - Braga 0 - 1 2 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 21:05 Manchester United - Ajax 1 - 2 3 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 21:05 Metalist Kharkiv - RB Salzburg 4 - 1 8 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 21:05 Olympiakos - Rubin Kazan 1 - 0 2 - 0 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 21:05 Schalke 04 - Viktoria Plzen 1 - 1 2 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-23 21:05 Sporting Lisboa - Legia Warszawa 1 - 0 3 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-22 18:00 Manchester City - Porto 4 - 0 6 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2012-02-16 18:00 Lokomotiv Moskva - Athletic Bilbao 2 - 1 [Vis kampfakta]
2012-02-16 19:00 AZ Alkmaar - Anderlecht 1 - 0 [Vis kampfakta]
2012-02-16 19:00 Ajax - Manchester United 0 - 2 [Vis kampfakta]
2012-02-16 19:00 Lazio - Atlético Madrid 1 - 3 [Vis kampfakta]
2012-02-16 19:00 Legia Warszawa - Sporting Lisboa 2 - 2 [Vis kampfakta]
2012-02-16 19:00 RB Salzburg - Metalist Kharkiv 0 - 4 [Vis kampfakta]
2012-02-16 19:00 Viktoria Plzen - Schalke 04 1 - 1 [Vis kampfakta]
2012-02-16 21:05 Hannover - Club Brugge 2 - 1 [Vis kampfakta]
2012-02-16 21:05 Porto - Manchester City 1 - 2 [Vis kampfakta]
2012-02-16 21:05 Steaua Bucuresti - Twente 0 - 1 [Vis kampfakta]
2012-02-16 21:05 Stoke - Valencia 0 - 1 [Vis kampfakta]
2012-02-16 21:05 Trabzonspor - PSV Eindhoven 1 - 2 [Vis kampfakta]
2012-02-16 21:05 Udinese - PAOK 0 - 0 [Vis kampfakta]
2012-02-16 21:05 Wisla Krakow - Standard Liège 1 - 1 [Vis kampfakta]
2012-02-14 12:00 Rubin Kazan - Olympiakos 0 - 1 [Vis kampfakta]
2012-02-14 18:30 Braga - Besiktas 0 - 2 [Vis kampfakta]
Gruppe A
15/09 19:00 PAOK - Tottenham 0 - 0 [+] [-]
15/09 19:00 Shamrock Rovers - Rubin Kazan 0 - 3 [+] [-]
29/09 17:00 Rubin Kazan - PAOK 2 - 2 [+] [-]
29/09 21:05 Tottenham - Shamrock Rovers 3 - 1 [+] [-]
20/10 21:05 PAOK - Shamrock Rovers 2 - 1 [+] [-]
20/10 21:05 Tottenham - Rubin Kazan 1 - 0 [+] [-]
03/11 18:00 Rubin Kazan - Tottenham 1 - 0 [+] [-]
03/11 19:00 Shamrock Rovers - PAOK 1 - 3 [+] [-]
30/11 18:00 Rubin Kazan - Shamrock Rovers 4 - 1 [+] [-]
30/11 21:05 Tottenham - PAOK 1 - 2 [+] [-]
15/12 19:00 PAOK - Rubin Kazan 1 - 1 [+] [-]
15/12 19:00 Shamrock Rovers - Tottenham 0 - 4 [+] [-]
1. Flagg PAOK 6 3 3 0 10-6 12
2. Flagg Rubin Kazan 6 3 2 1 11-5 11
 
3. Flagg Tottenham 6 3 1 2 9-4 10
4. Flagg Shamrock Rovers 6 0 0 6 4-19 0
Gruppe B
15/09 19:00 Hannover - Standard Liège 0 - 0 [+] [-]
29/09 21:05 Vorskla Poltava - Hannover 1 - 2 [+] [-]
20/10 21:05 Hannover - FC København 2 - 2 [+] [-]
03/11 19:00 FC København - Hannover 1 - 2 [+] [-]
30/11 21:05 Standard Liège - Hannover 2 - 0 [+] [-]
15/12 19:00 Hannover - Vorskla Poltava 3 - 1 [+] [-]
1. Flagg Standard Liège 6 4 2 0 9-1 14
2. Flagg Hannover 6 3 2 1 9-7 11
 
3. Flagg FC København 6 1 2 3 5-9 5
4. Flagg Vorskla Poltava 6 0 2 4 4-10 2
Gruppe C
1. Flagg PSV Eindhoven 6 5 1 0 13-5 16
2. Flagg Legia Warszawa 6 3 0 3 7-9 9
 
3. Flagg Hapoel Tel Aviv 6 2 1 3 10-9 7
4. Flagg Rapid Bucuresti 6 1 0 5 5-12 3
Gruppe D
15/09 19:00 Lazio - Vaslui 2 - 2 [+] [-]
15/09 19:00 Zürich - Sporting Lisboa 0 - 2 [+] [-]
29/09 21:05 Sporting Lisboa - Lazio 2 - 1 [+] [-]
29/09 21:05 Vaslui - Zürich 2 - 2 [+] [-]
20/10 21:05 Sporting Lisboa - Vaslui 2 - 0 [+] [-]
20/10 21:05 Zürich - Lazio 1 - 1 [+] [-]
03/11 19:00 Lazio - Zürich 1 - 0 [+] [-]
03/11 19:00 Vaslui - Sporting Lisboa 1 - 0 [+] [-]
01/12 21:05 Sporting Lisboa - Zürich 2 - 0 [+] [-]
01/12 21:05 Vaslui - Lazio 0 - 0 [+] [-]
14/12 19:00 Lazio - Sporting Lisboa 2 - 0 [+] [-]
14/12 19:00 Zürich - Vaslui 2 - 0 [+] [-]
1. Flagg Sporting Lisboa 6 4 0 2 8-4 12
2. Flagg Lazio 6 2 3 1 7-5 9
 
3. Flagg Vaslui 6 1 3 2 5-8 6
4. Flagg Zürich 6 1 2 3 5-8 5
Gruppe E
15/09 19:00 Besiktas - Maccabi Tel Aviv 5 - 1 [+] [-]
15/09 19:00 Dynamo Kiev - Stoke 1 - 1 [+] [-]
29/09 21:05 Stoke - Besiktas 2 - 1 [+] [-]
20/10 21:05 Dynamo Kiev - Besiktas 1 - 0 [+] [-]
20/10 21:05 Stoke - Maccabi Tel Aviv 3 - 0 [+] [-]
03/11 19:00 Besiktas - Dynamo Kiev 1 - 0 [+] [-]
03/11 19:00 Maccabi Tel Aviv - Stoke 1 - 2 [+] [-]
01/12 21:05 Maccabi Tel Aviv - Besiktas 2 - 3 [+] [-]
01/12 21:05 Stoke - Dynamo Kiev 1 - 1 [+] [-]
14/12 19:00 Besiktas - Stoke 3 - 1 [+] [-]
1. Flagg Besiktas 6 4 0 2 13-7 12
2. Flagg Stoke 6 3 2 1 10-7 11
 
3. Flagg Dynamo Kiev 6 1 4 1 7-7 7
4. Flagg Maccabi Tel Aviv 6 0 2 4 8-17 2
Gruppe F
20/10 21:05 Athletic Bilbao - RB Salzburg 2 - 2 [+] [-]
03/11 19:00 RB Salzburg - Athletic Bilbao 0 - 1 [+] [-]
1. Flagg Athletic Bilbao 6 4 1 1 11-8 13
2. Flagg RB Salzburg 6 3 1 2 11-8 10
 
3. Flagg Paris Saint-Germain 6 3 1 2 8-7 10
4. Flagg Slovan Bratislava 6 0 1 5 4-11 1
Gruppe G
15/09 21:05 AZ Alkmaar - Malmö 4 - 1 [+] [-]
29/09 19:00 Malmö - Austria Wien 1 - 2 [+] [-]
29/09 19:00 Metalist Kharkiv - AZ Alkmaar 1 - 1 [+] [-]
20/10 19:00 AZ Alkmaar - Austria Wien 2 - 2 [+] [-]
20/10 19:00 Malmö - Metalist Kharkiv 1 - 4 [+] [-]
03/11 21:05 Austria Wien - AZ Alkmaar 2 - 2 [+] [-]
03/11 21:05 Metalist Kharkiv - Malmö 3 - 1 [+] [-]
30/11 19:00 Malmö - AZ Alkmaar 0 - 0 [+] [-]
15/12 21:05 AZ Alkmaar - Metalist Kharkiv 1 - 1 [+] [-]
15/12 21:05 Austria Wien - Malmö 2 - 0 [+] [-]
1. Flagg Metalist Kharkiv 6 4 2 0 15-6 14
2. Flagg AZ Alkmaar 6 1 5 0 10-7 8
 
3. Flagg Austria Wien 6 2 2 2 10-11 8
4. Flagg Malmö 6 0 1 5 4-15 1
Gruppe H
15/09 21:05 Birmingham - Braga 1 - 3 [+] [-]
15/09 21:05 Club Brugge - Maribor 2 - 0 [+] [-]
29/09 19:00 Braga - Club Brugge 1 - 2 [+] [-]
29/09 19:00 Maribor - Birmingham 1 - 2 [+] [-]
20/10 19:00 Club Brugge - Birmingham 1 - 2 [+] [-]
20/10 19:00 Maribor - Braga 1 - 1 [+] [-]
03/11 21:05 Birmingham - Club Brugge 2 - 2 [+] [-]
03/11 21:05 Braga - Maribor 5 - 1 [+] [-]
30/11 19:00 Braga - Birmingham 1 - 0 [+] [-]
30/11 19:00 Maribor - Club Brugge 3 - 4 [+] [-]
15/12 21:05 Birmingham - Maribor 1 - 0 [+] [-]
15/12 21:05 Club Brugge - Braga 1 - 1 [+] [-]
1. Flagg Club Brugge 6 3 2 1 12-9 11
2. Flagg Braga 6 3 2 1 12-6 11
 
3. Flagg Birmingham 6 3 1 2 8-8 10
4. Flagg Maribor 6 0 1 5 6-15 1
Gruppe I
15/09 21:05 Atlético Madrid - Celtic 2 - 0 [+] [-]
15/09 21:05 Udinese - Rennes 2 - 1 [+] [-]
29/09 19:00 Celtic - Udinese 1 - 1 [+] [-]
29/09 19:00 Rennes - Atlético Madrid 1 - 1 [+] [-]
20/10 19:00 Rennes - Celtic 1 - 1 [+] [-]
20/10 19:00 Udinese - Atlético Madrid 2 - 0 [+] [-]
03/11 21:05 Atlético Madrid - Udinese 4 - 0 [+] [-]
03/11 21:05 Celtic - Rennes 3 - 1 [+] [-]
30/11 19:00 Celtic - Atlético Madrid 0 - 1 [+] [-]
30/11 19:00 Rennes - Udinese 0 - 0 [+] [-]
15/12 21:05 Atlético Madrid - Rennes 3 - 1 [+] [-]
15/12 21:05 Udinese - Celtic 1 - 1 [+] [-]
1. Flagg Atlético Madrid 6 4 1 1 11-4 13
2. Flagg Udinese 6 2 3 1 6-7 9
 
3. Flagg Celtic 6 1 3 2 6-7 6
4. Flagg Rennes 6 0 3 3 5-10 3
Gruppe J
15/09 21:05 Maccabi Haifa - AEK Larnaca 1 - 0 [+] [-]
15/09 21:05 Steaua Bucuresti - Schalke 04 0 - 0 [+] [-]
29/09 19:00 Schalke 04 - Maccabi Haifa 3 - 1 [+] [-]
20/10 19:00 AEK Larnaca - Schalke 04 0 - 5 [+] [-]
03/11 21:05 Schalke 04 - AEK Larnaca 0 - 0 [+] [-]
01/12 19:00 AEK Larnaca - Maccabi Haifa 2 - 1 [+] [-]
01/12 19:00 Schalke 04 - Steaua Bucuresti 2 - 1 [+] [-]
14/12 21:05 Maccabi Haifa - Schalke 04 0 - 3 [+] [-]
1. Flagg Schalke 04 6 4 2 0 13-2 14
2. Flagg Steaua Bucuresti 6 2 2 2 9-11 8
 
3. Flagg Maccabi Haifa 6 2 0 4 10-12 6
4. Flagg AEK Larnaca 6 1 2 3 4-11 5
Gruppe K
15/09 21:05 Fulham - Twente 1 - 1 [+] [-]
15/09 21:05 Wisla Krakow - OB 1 - 3 [+] [-]
29/09 19:00 OB - Fulham 0 - 2 [+] [-]
29/09 19:00 Twente - Wisla Krakow 4 - 1 [+] [-]
20/10 19:00 OB - Twente 1 - 4 [+] [-]
20/10 19:00 Wisla Krakow - Fulham 1 - 0 [+] [-]
03/11 21:05 Fulham - Wisla Krakow 4 - 1 [+] [-]
03/11 21:05 Twente - OB 3 - 2 [+] [-]
01/12 19:00 OB - Wisla Krakow 1 - 2 [+] [-]
01/12 19:00 Twente - Fulham 1 - 0 [+] [-]
14/12 21:05 Fulham - OB 2 - 2 [+] [-]
14/12 21:05 Wisla Krakow - Twente 2 - 1 [+] [-]
1. Flagg Twente 6 4 1 1 14-7 13
2. Flagg Wisla Krakow 6 3 0 3 8-13 9
 
3. Flagg Fulham 6 2 2 2 9-6 8
4. Flagg OB 6 1 1 4 9-14 4
Gruppe L
15/09 21:05 Anderlecht - AEK Athen 4 - 1 [+] [-]
15/09 21:45 Sturm Graz - Lokomotiv Moskva 1 - 2 [+] [-]
29/09 18:00 Lokomotiv Moskva - Anderlecht 0 - 2 [+] [-]
29/09 19:00 AEK Athen - Sturm Graz 1 - 2 [+] [-]
20/10 18:00 Lokomotiv Moskva - AEK Athen 3 - 1 [+] [-]
20/10 19:00 Sturm Graz - Anderlecht 0 - 2 [+] [-]
03/11 21:05 AEK Athen - Lokomotiv Moskva 1 - 3 [+] [-]
03/11 21:05 Anderlecht - Sturm Graz 3 - 0 [+] [-]
01/12 18:00 Lokomotiv Moskva - Sturm Graz 3 - 1 [+] [-]
01/12 19:00 AEK Athen - Anderlecht 1 - 2 [+] [-]
14/12 21:05 Anderlecht - Lokomotiv Moskva 5 - 3 [+] [-]
14/12 21:05 Sturm Graz - AEK Athen 1 - 3 [+] [-]
1. Flagg Anderlecht 6 6 0 0 18-5 18
2. Flagg Lokomotiv Moskva 6 4 0 2 14-11 12
 
3. Flagg AEK Athen 6 1 0 5 8-15 3
4. Flagg Sturm Graz 6 1 0 5 5-14 3

Amedia AS i samarbeid med Ba.no
Eventuelle feil og forslag til forbedringer kan sendes til nifs.
Ansvarlig redaktør: Anders Nyland.