UEFA Europa League 2010/2011
Sluttspill
Finale
2011-05-18 20:45 Porto - Braga 1 - 0 [Vis kampfakta]

Semifinale
2011-05-05 21:05 Braga - Benfica 1 - 0 2 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-05-05 21:05 Villarreal - Porto 3 - 2 4 - 7 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-04-28 21:05 Benfica - Braga 2 - 1 [Vis kampfakta]
2011-04-28 21:05 Porto - Villarreal 5 - 1 [Vis kampfakta]

Kvartfinale
2011-04-14 19:00 Spartak Moskva - Porto 2 - 5 [Vis kampfakta]
2011-04-14 21:05 Braga - Dynamo Kiev 0 - 0 [Vis kampfakta]
2011-04-14 21:05 PSV Eindhoven - Benfica 2 - 2 [Vis kampfakta]
2011-04-14 21:05 Twente - Villarreal 1 - 3 [Vis kampfakta]
2011-04-07 21:05 Benfica - PSV Eindhoven 4 - 1 [Vis kampfakta]
2011-04-07 21:05 Dynamo Kiev - Braga 1 - 1 [Vis kampfakta]
2011-04-07 21:05 Porto - Spartak Moskva 5 - 1 [Vis kampfakta]
2011-04-07 21:05 Villarreal - Twente 5 - 1 [Vis kampfakta]

1/8 finale
2011-03-17 19:00 Manchester City - Dynamo Kiev 1 - 0 1 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-03-17 19:00 Paris Saint-Germain - Benfica 1 - 1 2 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-03-17 19:00 Spartak Moskva - Ajax 3 - 0 4 - 0 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-03-17 19:00 Zenit St. Petersburg - Twente 2 - 0 2 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-03-17 21:05 Liverpool - Braga 0 - 0 0 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-03-17 21:05 Porto - CSKA Moskva 2 - 1 3 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-03-17 21:05 Rangers - PSV Eindhoven 0 - 1 0 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-03-17 21:05 Villarreal - Bayer Leverkusen 2 - 1 5 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-03-10 19:00 Bayer Leverkusen - Villarreal 2 - 3 [Vis kampfakta]
2011-03-10 19:00 Braga - Liverpool 1 - 0 [Vis kampfakta]
2011-03-10 19:00 CSKA Moskva - Porto 0 - 1 [Vis kampfakta]
2011-03-10 19:00 PSV Eindhoven - Rangers 0 - 0 [Vis kampfakta]
2011-03-10 21:05 Ajax - Spartak Moskva 0 - 1 [Vis kampfakta]
2011-03-10 21:05 Benfica - Paris Saint-Germain 2 - 1 [Vis kampfakta]
2011-03-10 21:05 Dynamo Kiev - Manchester City 2 - 0 [Vis kampfakta]
2011-03-10 21:05 Twente - Zenit St. Petersburg 3 - 0 [Vis kampfakta]

Runde 1
2011-02-24 17:00 Zenit St. Petersburg - Young Boys 3 - 1 4 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 19:00 Bayer Leverkusen - Metalist Kharkiv 2 - 0 6 - 0 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 19:00 Liverpool - Sparta Praha 1 - 0 1 - 0 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 19:00 PSV Eindhoven - Lille 3 - 1 5 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 19:00 Spartak Moskva - Basel 1 - 1 4 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 19:00 Sporting Lisboa - Rangers 2 - 2 3 - 3 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 21:05 Ajax - Anderlecht 2 - 0 5 - 0 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 21:05 Braga - Lech Poznan 2 - 0 2 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 21:05 Dynamo Kiev - Besiktas 4 - 0 8 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 21:05 Manchester City - Aris 3 - 0 3 - 0 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 21:05 Paris Saint-Germain - BATE Borisov 0 - 0 2 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 21:05 Stuttgart - Benfica 0 - 2 1 - 4 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 21:05 Twente - Rubin Kazan 2 - 2 4 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-24 21:05 Villarreal - Napoli 2 - 1 2 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-23 18:00 Porto - Sevilla 0 - 1 2 - 2 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-22 18:00 CSKA Moskva - PAOK 1 - 1 2 - 1 sammenlagt [Vis kampfakta]
2011-02-17 13:00 Rubin Kazan - Twente 0 - 2 [Vis kampfakta]
2011-02-17 17:00 Metalist Kharkiv - Bayer Leverkusen 0 - 4 [Vis kampfakta]
2011-02-17 19:00 Anderlecht - Ajax 0 - 3 [Vis kampfakta]
2011-02-17 19:00 BATE Borisov - Paris Saint-Germain 2 - 2 [Vis kampfakta]
2011-02-17 19:00 Benfica - Stuttgart 2 - 1 [Vis kampfakta]
2011-02-17 19:00 Besiktas - Dynamo Kiev 1 - 4 [Vis kampfakta]
2011-02-17 19:00 Lech Poznan - Braga 1 - 0 [Vis kampfakta]
2011-02-17 19:00 Napoli - Villarreal 0 - 0 [Vis kampfakta]
2011-02-17 21:05 Basel - Spartak Moskva 2 - 3 [Vis kampfakta]
2011-02-17 21:05 Lille - PSV Eindhoven 2 - 2 [Vis kampfakta]
2011-02-17 21:05 PAOK - CSKA Moskva 0 - 1 [Vis kampfakta]
2011-02-17 21:05 Rangers - Sporting Lisboa 1 - 1 [Vis kampfakta]
2011-02-17 21:05 Sevilla - Porto 1 - 2 [Vis kampfakta]
2011-02-17 21:05 Sparta Praha - Liverpool 0 - 0 [Vis kampfakta]
2011-02-17 21:05 Young Boys - Zenit St. Petersburg 2 - 1 [Vis kampfakta]
2011-02-15 18:00 Aris - Manchester City 0 - 0 [Vis kampfakta]
Gruppe A
16/09 19:00 Juventus - Lech Poznan 3 - 3 [+] [-]
16/09 19:00 RB Salzburg - Manchester City 0 - 2 [+] [-]
30/09 21:05 Lech Poznan - RB Salzburg 2 - 0 [+] [-]
30/09 21:05 Manchester City - Juventus 1 - 1 [+] [-]
21/10 21:05 Manchester City - Lech Poznan 3 - 1 [+] [-]
21/10 21:05 RB Salzburg - Juventus 1 - 1 [+] [-]
04/11 19:00 Juventus - RB Salzburg 0 - 0 [+] [-]
04/11 19:00 Lech Poznan - Manchester City 3 - 1 [+] [-]
01/12 21:05 Lech Poznan - Juventus 1 - 1 [+] [-]
01/12 21:05 Manchester City - RB Salzburg 3 - 0 [+] [-]
16/12 19:00 Juventus - Manchester City 1 - 1 [+] [-]
16/12 19:00 RB Salzburg - Lech Poznan 0 - 1 [+] [-]
1. Flagg Manchester City 6 3 2 1 11-6 11
2. Flagg Lech Poznan 6 3 2 1 11-8 11
 
3. Flagg Juventus 6 0 6 0 7-7 6
4. Flagg RB Salzburg 6 0 2 4 1-9 2
Gruppe B
16/09 19:00 Aris - Atlético Madrid 1 - 0 [+] [-]
16/09 19:00 Bayer Leverkusen - Rosenborg 4 - 0 [+] [-]
30/09 21:05 Rosenborg - Aris 2 - 1 [+] [-]
21/10 21:05 Aris - Bayer Leverkusen 0 - 0 [+] [-]
21/10 21:05 Atlético Madrid - Rosenborg 3 - 0 [+] [-]
04/11 19:00 Bayer Leverkusen - Aris 1 - 0 [+] [-]
04/11 19:00 Rosenborg - Atlético Madrid 1 - 2 [+] [-]
01/12 21:05 Atlético Madrid - Aris 2 - 3 [+] [-]
01/12 21:05 Rosenborg - Bayer Leverkusen 0 - 1 [+] [-]
16/12 19:00 Aris - Rosenborg 2 - 0 [+] [-]
1. Flagg Bayer Leverkusen 6 3 3 0 8-2 12
2. Flagg Aris 6 3 1 2 7-5 10
 
3. Flagg Atlético Madrid 6 2 2 2 9-7 8
4. Flagg Rosenborg 6 1 0 5 3-13 3
Gruppe C
16/09 19:00 Levski Sofia - Gent 3 - 2 [+] [-]
16/09 19:00 Lille - Sporting Lisboa 1 - 2 [+] [-]
30/09 21:05 Gent - Lille 1 - 1 [+] [-]
21/10 21:05 Lille - Levski Sofia 1 - 0 [+] [-]
21/10 21:05 Sporting Lisboa - Gent 5 - 1 [+] [-]
04/11 19:00 Gent - Sporting Lisboa 3 - 1 [+] [-]
04/11 19:00 Levski Sofia - Lille 2 - 2 [+] [-]
01/12 21:05 Gent - Levski Sofia 1 - 0 [+] [-]
01/12 21:05 Sporting Lisboa - Lille 1 - 0 [+] [-]
16/12 19:00 Lille - Gent 3 - 0 [+] [-]
1. Flagg Sporting Lisboa 6 4 0 2 14-6 12
2. Flagg Lille 6 2 2 2 8-6 8
 
3. Flagg Gent 6 2 1 3 8-13 7
4. Flagg Levski Sofia 6 2 1 3 6-11 7
Gruppe D
16/09 19:00 Club Brugge - PAOK 1 - 1 [+] [-]
16/09 19:00 Dinamo Zagreb - Villarreal 2 - 0 [+] [-]
30/09 21:05 PAOK - Dinamo Zagreb 1 - 0 [+] [-]
30/09 21:05 Villarreal - Club Brugge 2 - 1 [+] [-]
21/10 21:05 Dinamo Zagreb - Club Brugge 0 - 0 [+] [-]
21/10 21:05 Villarreal - PAOK 1 - 0 [+] [-]
04/11 19:00 PAOK - Villarreal 1 - 0 [+] [-]
04/11 19:10 Club Brugge - Dinamo Zagreb 0 - 2 [+] [-]
02/12 21:05 PAOK - Club Brugge 1 - 1 [+] [-]
02/12 21:05 Villarreal - Dinamo Zagreb 3 - 0 [+] [-]
15/12 19:00 Club Brugge - Villarreal 1 - 2 [+] [-]
15/12 19:00 Dinamo Zagreb - PAOK 0 - 1 [+] [-]
1. Flagg Villarreal 6 4 0 2 8-5 12
2. Flagg PAOK 6 3 2 1 5-3 11
 
3. Flagg Dinamo Zagreb 6 2 1 3 4-5 7
4. Flagg Club Brugge 6 0 3 3 4-8 3
Gruppe E
16/09 19:00 AZ Alkmaar - Sheriff Tiraspol 2 - 1 [+] [-]
16/09 19:00 Dynamo Kiev - BATE Borisov 2 - 2 [+] [-]
30/09 21:05 BATE Borisov - AZ Alkmaar 4 - 1 [+] [-]
21/10 21:05 AZ Alkmaar - Dynamo Kiev 1 - 2 [+] [-]
04/11 19:00 Dynamo Kiev - AZ Alkmaar 2 - 0 [+] [-]
02/12 21:05 BATE Borisov - Dynamo Kiev 1 - 4 [+] [-]
02/12 21:05 Sheriff Tiraspol - AZ Alkmaar 1 - 1 [+] [-]
15/12 19:00 AZ Alkmaar - BATE Borisov 3 - 0 [+] [-]
1. Flagg Dynamo Kiev 6 3 2 1 10-6 11
2. Flagg BATE Borisov 6 3 1 2 11-11 10
 
3. Flagg AZ Alkmaar 6 2 1 3 8-10 7
4. Flagg Sheriff Tiraspol 6 1 2 3 5-7 5
Gruppe F
16/09 19:00 Lausanne - CSKA Moskva 0 - 3 [+] [-]
16/09 19:00 Sparta Praha - Palermo 3 - 2 [+] [-]
30/09 19:00 CSKA Moskva - Sparta Praha 3 - 0 [+] [-]
30/09 21:05 Palermo - Lausanne 1 - 0 [+] [-]
21/10 21:05 Palermo - CSKA Moskva 0 - 3 [+] [-]
21/10 21:05 Sparta Praha - Lausanne 3 - 3 [+] [-]
04/11 19:00 CSKA Moskva - Palermo 3 - 1 [+] [-]
04/11 19:00 Lausanne - Sparta Praha 1 - 3 [+] [-]
02/12 19:05 CSKA Moskva - Lausanne 5 - 1 [+] [-]
02/12 21:05 Palermo - Sparta Praha 2 - 2 [+] [-]
15/12 19:00 Lausanne - Palermo 0 - 1 [+] [-]
15/12 19:00 Sparta Praha - CSKA Moskva 1 - 1 [+] [-]
1. Flagg CSKA Moskva 6 5 1 0 18-3 16
2. Flagg Sparta Praha 6 2 3 1 12-12 9
 
3. Flagg Palermo 6 2 1 3 7-11 7
4. Flagg Lausanne 6 0 1 5 5-16 1
Gruppe G
16/09 21:05 AEK Athen - Hajduk Split 3 - 1 [+] [-]
30/09 19:00 Hajduk Split - Anderlecht 1 - 0 [+] [-]
21/10 19:00 Anderlecht - AEK Athen 3 - 0 [+] [-]
04/11 21:05 AEK Athen - Anderlecht 1 - 1 [+] [-]
01/12 19:00 Hajduk Split - AEK Athen 1 - 3 [+] [-]
16/12 21:05 Anderlecht - Hajduk Split 2 - 0 [+] [-]
1. Flagg Zenit St. Petersburg 6 6 0 0 18-6 18
2. Flagg Anderlecht 6 2 1 3 8-8 7
 
3. Flagg AEK Athen 6 2 1 3 9-13 7
4. Flagg Hajduk Split 6 1 0 5 5-13 3
Gruppe H
16/09 21:05 Getafe - OB 2 - 1 [+] [-]
16/09 21:05 Stuttgart - Young Boys 3 - 0 [+] [-]
30/09 19:00 OB - Stuttgart 1 - 2 [+] [-]
30/09 19:00 Young Boys - Getafe 2 - 0 [+] [-]
21/10 19:00 Stuttgart - Getafe 1 - 0 [+] [-]
21/10 19:00 Young Boys - OB 4 - 2 [+] [-]
04/11 21:05 Getafe - Stuttgart 0 - 3 [+] [-]
04/11 21:05 OB - Young Boys 2 - 0 [+] [-]
01/12 19:00 OB - Getafe 1 - 1 [+] [-]
01/12 19:30 Young Boys - Stuttgart 4 - 2 [+] [-]
16/12 21:05 Getafe - Young Boys 1 - 0 [+] [-]
16/12 21:05 Stuttgart - OB 5 - 1 [+] [-]
1. Flagg Stuttgart 6 5 0 1 16-6 15
2. Flagg Young Boys 6 3 0 3 10-10 9
 
3. Flagg Getafe 6 2 1 3 4-8 7
4. Flagg OB 6 1 1 4 8-14 4
Gruppe I
16/09 21:05 Debrecen - Metalist Kharkiv 0 - 5 [+] [-]
16/09 21:05 PSV Eindhoven - Sampdoria 1 - 1 [+] [-]
30/09 19:00 Sampdoria - Debrecen 1 - 0 [+] [-]
21/10 19:00 Debrecen - PSV Eindhoven 1 - 2 [+] [-]
21/10 19:00 Metalist Kharkiv - Sampdoria 2 - 1 [+] [-]
04/11 21:05 PSV Eindhoven - Debrecen 3 - 0 [+] [-]
04/11 21:05 Sampdoria - Metalist Kharkiv 0 - 0 [+] [-]
01/12 19:00 Metalist Kharkiv - Debrecen 2 - 1 [+] [-]
01/12 19:00 Sampdoria - PSV Eindhoven 1 - 2 [+] [-]
16/12 21:05 Debrecen - Sampdoria 2 - 0 [+] [-]
1. Flagg PSV Eindhoven 6 4 2 0 10-3 14
2. Flagg Metalist Kharkiv 6 3 2 1 9-4 11
 
3. Flagg Sampdoria 6 1 2 3 4-7 5
4. Flagg Debrecen 6 1 0 5 4-13 3
Gruppe J
16/09 21:05 Karpaty Lviv - Dortmund 3 - 4 [+] [-]
16/09 21:05 Sevilla - Paris Saint-Germain 0 - 1 [+] [-]
30/09 19:00 Dortmund - Sevilla 0 - 1 [+] [-]
21/10 19:00 Karpaty Lviv - Sevilla 0 - 1 [+] [-]
04/11 21:05 Sevilla - Karpaty Lviv 4 - 0 [+] [-]
02/12 19:00 Dortmund - Karpaty Lviv 3 - 0 [+] [-]
02/12 19:00 Paris Saint-Germain - Sevilla 4 - 2 [+] [-]
15/12 21:05 Sevilla - Dortmund 2 - 2 [+] [-]
1. Flagg Paris Saint-Germain 6 3 3 0 9-4 12
2. Flagg Sevilla 6 3 1 2 10-7 10
 
3. Flagg Dortmund 6 2 3 1 10-7 9
4. Flagg Karpaty Lviv 6 0 1 5 4-15 1
Gruppe K
16/09 21:05 Liverpool - Steaua Bucuresti 4 - 1 [+] [-]
16/09 21:05 Napoli - Utrecht 0 - 0 [+] [-]
30/09 19:00 Steaua Bucuresti - Napoli 3 - 3 [+] [-]
30/09 19:00 Utrecht - Liverpool 0 - 0 [+] [-]
21/10 19:00 Napoli - Liverpool 0 - 0 [+] [-]
21/10 19:00 Utrecht - Steaua Bucuresti 1 - 1 [+] [-]
04/11 21:05 Liverpool - Napoli 3 - 1 [+] [-]
04/11 21:05 Steaua Bucuresti - Utrecht 3 - 1 [+] [-]
02/12 19:00 Steaua Bucuresti - Liverpool 1 - 1 [+] [-]
02/12 19:00 Utrecht - Napoli 3 - 3 [+] [-]
15/12 21:05 Liverpool - Utrecht 0 - 0 [+] [-]
15/12 21:05 Napoli - Steaua Bucuresti 1 - 0 [+] [-]
1. Flagg Liverpool 6 2 4 0 8-3 10
2. Flagg Napoli 6 1 4 1 8-9 7
 
3. Flagg Steaua Bucuresti 6 1 3 2 9-11 6
4. Flagg Utrecht 6 0 5 1 5-7 5
Gruppe L
16/09 21:05 Besiktas - CSKA Sofia 1 - 0 [+] [-]
16/09 21:05 Porto - Rapid Wien 3 - 0 [+] [-]
30/09 19:00 CSKA Sofia - Porto 0 - 1 [+] [-]
30/09 19:00 Rapid Wien - Besiktas 1 - 2 [+] [-]
21/10 19:00 Besiktas - Porto 1 - 3 [+] [-]
21/10 19:00 CSKA Sofia - Rapid Wien 0 - 2 [+] [-]
04/11 21:05 Porto - Besiktas 1 - 1 [+] [-]
04/11 21:05 Rapid Wien - CSKA Sofia 1 - 2 [+] [-]
02/12 19:00 CSKA Sofia - Besiktas 1 - 2 [+] [-]
02/12 19:00 Rapid Wien - Porto 1 - 3 [+] [-]
15/12 21:05 Besiktas - Rapid Wien 2 - 0 [+] [-]
15/12 21:05 Porto - CSKA Sofia 3 - 1 [+] [-]
1. Flagg Porto 6 5 1 0 14-4 16
2. Flagg Besiktas 6 4 1 1 9-6 13
 
3. Flagg Rapid Wien 6 1 0 5 5-12 3
4. Flagg CSKA Sofia 6 1 0 5 4-10 3

Amedia AS i samarbeid med Ba.no
Eventuelle feil og forslag til forbedringer kan sendes til nifs.
Ansvarlig redaktør: Anders Nyland.